Svedectvá

Svedectvá

Svedectvo Petra a Moniky z Dolného Kubína:

Svedectvo Jozefa a Helenky z Plavča:

Svedectvo Petra a Gabiky z Mojmíroviec:

Svedectvo Zuzany a Vladislava z Košíc:

Na rozdiel od väčšiny párov, mňa na Kánu zavolal môj manžel. Priznám sa, že som mala isté obavy a pochybnosti, ale dohodli sme sa, že ak sa nám to nebude pozdávať alebo budú nejaké problémy s naším synčekom, jednoducho odídeme. Neodišli sme. Kána bola pre nás vzácnym časom, kde sme mohli byť jeden s druhým a jeden pre druhého, kde sme sa mohli porozprávať o veciach, na ktoré už roky nebol čas a priestor a kde nás k zemi neťahali bežné denné povinnosti. Ešte aj chvíle, ktoré sme mohli stráviť so synčekom, boli krásne a bezstarostné. Pravdou je, že Kána vytiahla "spod koberca" aj témy, o ktorých sa nám nehovorilo ľahko alebo boli pre nás kameňom úrazu. Ale pomohla nám otvoriť oči a zmeniť uhol pohľadu. A to bolo pre nás a náš vzťah veľmi dôležité. Pochopili sme, že láska je každodenné rozhodnutie a dar od Boha, za ktorý sa oplatí bojovať.

Svedectvo Petra a Dominiky z Čaradíc:

Na našu Letnú Kánu sme sa dostali v roku 2018 po takmer dvoch rokoch spoločného života. Naše manželstvo by sa dalo v tej dobe charakterizovať ako jeden veľký zmätok – vzťahový, názorový a tiež intímny. Ja som sa stále snažil hľadať racionálne riešenia a bol som veľmi skeptický voči akémukoľvek "duchovnému" riešeniu našej situácie, do ktorého ma tlačila manželka. Nakoniec som sa však prestal brániť a podali sme prihlášku. Účasť na Letnej Káne a následnú formáciu hodnotím s odstupom času ako manželkin najlepší nápad (teda okrem toho, že sa za mňa vydala ☺). Vytrhnutí zo starostí bežných dní sme s pomocou super ľudí začali proces uzdravovania nášho vzťahu. Vykročili sme na cestu, ktorá priniesla do nášho života pokoj, vzájomné pochopenie a hlavne veľké odhodlanie posúvať sa dopredu vo vzťahu k Bohu a v našom manželstve. Nenechajte sa odradiť strachom z neznáma. Pozývame Vás vykročiť zo svojej komfortnej zóny, naozaj sa to oplatí!

Svedectvo manželov z Bratislavy:

Sme manželia z Bratislavy a na "Letnej Káne" sme boli v roku 2020. O tejto milej akcii sme sa dozvedeli z mailu našej známej z kostola a sme jej do dnešného dňa za to veľmi povďační. Je fajn, keď sa ľudia vedia dnes zdieľať aj touto modernou formou. Jeden obyčajný mail a koľko úžitku môže urobiť. Na manželské stretnutia do Banskej Bystrice sme boli pozývaní niekoľkokrát, ale vždy sme mali dáku výhovorku – malé deti, teraz ešte nie...veď to možno poznáte. Ale prišiel ten zlomový okamih, keď sme presne toto potrebovali. Týždeň našej Letnej Kány v Nitre bol pre nás veľmi ťažký, lebo sme si tam odkryli naše tajné zákutia sŕdc. Ale Pán bol s nami a s Ním sme to ustáli. Aktuálne členstvo v bratstve Kána nám veľmi pomáha boriť sa s problémami, ktorými prechádzame. Stále máme na pamäti dávať prioritu nášmu páru. Kým boli deti malé, dávali sme prioritu im a náš vzťah sme veľmi nebudovali. Teraz sa to s Božou pomocou po krôčikoch mení. Povzbudzujeme aj ostatné manželské páry nájsť v sebe odvahu a prísť urobiť niečo jeden pre druhého, prežiť užitočný čas v páre s Pánom.

Svedectvo Vlada a Majky:

Kána otvorila okná našich sŕdc a umožnila čerstvý nádych, dodala nástroje a silu do nového budovania nášho manželského zväzku. Dala na svetlo všetko, čo po 11 rokoch spolužitia ostalo nemenné, nevyslovené, čo oboch veľmi bolelo a čo sme si navzájom nechceli povedať. Počas nášho týždňa Kány sme mali možnosť zakúsiť od prvej chvíle skvelé prijatie, úprimné a otvorené rozhovory a ubezpečenie, že nie sme v tom sami – možnosť byť vypočutý a neostať v ťažkostiach sám. Prednášky, cvičenia v páre a bohatý program nám dal do rúk nástroje, ktoré účinne dokážu napraviť pokazené, lepšie a dlhšie vzájomne komunikovať a hľadať vzájomnú jednotu. Bolo nám veselo, vznikli nové a hodnotné priateľstvá, bolo aj veľa sĺz, vyznaní a objatí. Všetko pre to, aby sme sa ako pár znova našli a išli ďalej... A naše deti? Čas strávený bez nich a len pre nás - chlapci aj dvojročná Dorka mali plný servis, táborové zážitky a cenná skúsenosť odlúčenia. Tento týždeň Kány pre manželov priniesol veľa milostí do našej rodiny a bola to zatiaľ najhodnotnejšie strávená "letná dovolenka".

Svedectvo Jozefa a Zuzky z Dechtíc:

V 16. roku nášho manželstva sme dostali e-mailovú pozvánku/svedectvo o najlepšie strávenom týždni dovolenky a to na letnej Káne pre manželov. Nič konkrétne sme v našom manželstve nepotrebovali riešiť, ale lákala nás najmä možnosť stráviť týždeň randenia v Nitre, vo dvojici a zároveň bez starostí o stravu a prípravu programu pre tri deti. Kánu sme si v mysli spájali s premenou vody na víno a týždeň plný prekvapení zmenil náš pohľad na naše sviatostné manželstvo. Hoci sme mali bezkonfliktné a harmonické manželstvo, ten týždeň nám pomohol odkryť boľavé miesta o ktorých sme netušili, znova sa do seba zaľúbiť, spoznať úžasných ľudí a najmä prehĺbiť náš vzťah s Pánom. Vďaka júlovému týždňu letnej Kány v roku 2019 sme rozlíšili, že potrebujeme s Pánom pokračovať v premieňaní nás a nášho manželstva, a preto sme stále súčasťou bratstva Kána. A Pán ďalej koná.


Svedectvo Borisa a Marianky z Košíc:

"Ahojte, my sme manželia Boris a Marianna a sme v manželstve 5 a pol roka. Našu prvú letnú Kánu sme absolvovali v Nitre, r. 2019 a vtedy sme boli novomanželmi (1 rok zosobášení, 4 roky známosti). Chceme povzbudiť svojím svedectvom aj mladých ľudí a novomanželov, že Kána môže byť správnou voľbou možno aj pre nich. My sme od začiatku hľadali formáciu, aby sme vykročili v našom manželstve správnou nohou, ale dostali sme omnoho, omnoho viac. (Už ako randiaci sme chodili na púť zaľúbených do Šaštína.) Nielenže sme boli veľmi milo prekvapení širokým spektrom tém, ktoré pokryli všetky aspekty fungovania manželstva, takisto sme boli ohúrení úprimnosťou iných párov pri zdieľaní, veľmi príjemnou atmosférou, kvalitne zorganizovaným časom v páre, na prednáškach, v skupine aj osamote. Veľmi veľa sme sa naučili a načerpali sme od starších a skúsenejších manželov a zo zručností a nástrojov, ktoré sme sa naučili čerpáme dodnes. Mali sme možnosť spoznať skvelé manželské páry z celého Slovenska - od východu až na západ a s viacerými sa priatelíme a občas aj navštívime dodnes. Kána, jej kvalita, Božia prítomnosť a zázraky v pároch, ktoré sme mali možnosť sledovať priamo na mieste, prijemní ľudia a prehĺbenie nášho vzťahu nás presvedčili o tom, že chceme pokračovať vo formácii Kána aj naďalej. Stretli sme veľmi dobrých, pokorných ľudí a vytvorili si pekné priateľstvá, navštívili veľa zaujímavých miest na Slovensku a stále sa učili niečo nové o sebe aj o sebe navzájom. Ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou bratstva Kána a možno ešte budeme aj naďalej, ak Pán tak bude chcieť :) "


Svedectvo Štefana a Janky zo Zvolena:

"Kána nám zachránila manželstvo a nepodpísali sme rozvodové papiere. Opäť sme našli cestu k sebe a pochopili sme, že každým odpustením sa o kúsok zas priblížime o niečo bližšie k sebe. Nie je to jednoduchá cesta kráčať spolu, keď je búrka, ale po Káne vnímam svojho muža akosi inak. A prečo sa oplatí prísť na Kánu? Minimálne preto, že si po dlhom čase môžete dať dolu batoh starostí a dopriať si seba navzájom. O deti máte postarané kráľovsky a ani variť nemusíte. :) Zažili sme prijatie, podporu a zázemie krásneho spoločenstva. "