Kána Welcome

Kána Welcome     

Program KÁNA Welcome sa zrodil v roku 2012 vo farnostiach zverených Komunite Chemin Neuf. V súčasnosti prebieha po celom svete asi päťdesiat kurzov. Program je súčasťou širšieho sveta KÁNY. KÁNA je misiou Komunity Chemin Neuf a slúži párom a rodinám už viac ako štyridsať rokov. Je prítomná v približne päťdesiatich krajinách sveta. Jej cieľom je prehĺbiť povolanie k manželstvu a rodine.

.......sprevádzať

Program KÁNA Welcome môže zažiť každý pár muža a ženy, v manželstve či bez neho, blízky či vzdialený od Cirkvi. Skúsenosti hovoria, že program zodpovedá otázky najmä mladým párom vo veku 25 až 40 rokov, často v prvých rokoch spoločného života, ktoré sú najviac neisté.

.......formovať

KÁNA Welcome umožňuje párom tráviť čas spoločne, ako aj s inými pármi, aby sa im podarilo pomenovať najväčšie problémy spojené so životom v páre. Spoločné zdieľanie v bratskej atmosfére im umožňuje rásť do života, v ktorom sú teraz namiesto jedného dvaja.

.......evanjelizovať

Pretože sme kresťania, veríme, že KÁNA Welcome je miestom, kde môže každý pár objaviť konanie Boha vo svojom živote, Skalu, na ktorej môže pár stavať. On je Cesta, ktorú možno s istotou nasledovať. To tiež pomáha páru stať sa oddaným službe Cirkvi.